Piksstone ne zaman faaliyete başlamıştır?

Piksstone markası 2012 yılının Ocak ayında faaliyete başlamıştır. Kısa sürede Türkiye'de 3 büyüklerin arasında yerini almayı başarmıştır. Kendi has tarzı ve kalitesi ile öncü firma haline gelmiştir. Geçtiğimiz 7 ocakta markamızın 10. yılını kutlamayı Allah nasip etmiştir. Bundan sonrada daha güçlü bir şekilde projeleri ve yeni dekoratif taş, tuğla sektöründe nice 10 yıl kutlamayı hedefliyoruz.

Dekoratif duvar taşlardan neler üretebiliyorsunuz?

Kültür taş ve tuğla üretiminde model ve tasarımda sınır yok denebilir. Çünkü doğada görüp görebildiğiniz her türlü taşı modelleyip ve tasarımını bitirdikten sonra istenilen renk ve modelle sınırsız çeşit ve renk elde etme şansımız oluyor. Örnek vermek gerekirse kayrak taşı, çıta kayrak, datça taşı, alaçatı taşı, urla taşı gibi bir çok tuğla modeli oluşturduk ve ürün skalamıza ekledik. Doğada bu taşlar standart bir kaç renkleri mevcut. Bizim üretim teknolojimizle istediğimiz kadar renk elde edebiliyoruz. Aynı zamanda Fiber Panel üretim fabrikamızda plaka sisteminde taş ve tuğlanın yanında Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik ve hiyeroglif yazı, resimler ve tablolar üretmeye başladık. Müşterilerimizin şubat ayında beğenilerine sunacağız.
 

Türkiye'de dekoratif taşlara ilgi ne kadar?

Türkiye'de her geçen gün Dekoratif duvar taşlarına olan ilgi daha da çok artmaya başlamıştır. Duvar tasarımlarında zevkli bir çizgiye sahip ürün haline gelmiştir. Çünkü Piksstone'da her zevke uygun model bulunmaktadır. Önümüzdeki yıllarda dekoratif duvar taşlarına ilginin daha da artacağını düşünüyorum.

Türkiye pazarına ne kadar hakimsiniz?

Piyasada 10 yılın verdiği bilgi birikimi ve bitirilen elit projelerden dolayı adımızı sektörde çokca söz ettirdiğimize inanıyorum. Hem il bazında bayilikler olsun, projeler olsun, Türkiye piyasasına hakimiz. Her ilden gelen müşterilerimiz mevcut. Çünkü işin başında dürüst ve doğruysanız size de kendiniz gibi müşteriler gelir. Bizim felsefemiz hep aynıydı.

Ankara dışında başka illere de hizmet veriyor musunuz?

Piksstone ulusal ve uluslararası bir firmadır. Türkiye pazarında iyi bir yerde olduğumuza inanıyorum, bu da satışlara yansıyor. Ana lokasyonlarda bayilikler vardır. 81 ilde satışımız mevcuttur.

Piksstone olarak dünya pazarında nerelerdesiniz?

Piksstone olarak dünya pazarında iyi bir konumdayız. 28 taş ve tuğla, 35 adette fiber panel modelimizle Türkiye'deki en büyük ürün gamına sahip firmayız. Bu da türkiye ve dünya pazarında bizim için büyük bir avantaj. Dış ticaret birimimizle beraber dünya pazarında 2022'de daha fazla ülkeye ihracat yapmayı hedefliyoruz.

Portföyünüz kimlerden oluşuyor?

Dekoratif duvar taşları sektöründe müşteri portföyü çok geniştir. Başta mimarlar, iç mimarlar, inşaat firmaları, dekorasyon firmaları, restorantlar, barlar, eğlence merkezleri, oteller, perakende ev müşterileri vs. bir çok sektöre hitap ediyoruz.

Dekoratif duvar taşlardan gerçekleşen dekorasyonlar Türkiye'de nasıl ilgi görüyor?

Bazen müşterilerimizden o kadar çok yaratıcı tasarımlar geliyor ki, ürünün montajdan sonra görselleri geldiği zaman hayranlıkla bakıyoruz. Çünkü bizim işimiz baştan sonra gerçek bir sanat, çağımız iletişim çağı. Instagram ve Facebook'da yayınladığımız görseller her geçen gün daha çok beğeni topluyor.

Türkiye'nin bu alanda ileriye dönük büyümesi nasıl?

Firma sahibi olarak, PİKSSTONE markasını ilk kurduğum andan itibaren bir çocuk gibi büyüttüm ve 10 yaşına geldi. Bunun başarısı geçmişten bugüne ekip çalışması ve disiplindir. Bu kuralla devam ettikçe sektörde hep yerimizi koruyacağız ve kontrollü olarak büyüyeceğiz.

Piks Stone olarak ileriye dönük planlarınız nelerdir?

Marka bilinirliğini daha da çok artırmak için reklam, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım hedefliyoruz. Her yerde piksstone markasının duyulması için 2022 planlarımız hazır.

Piks Stone dekoratif taşları geleceğin inşaat sektöründe vazgeçilmezler arasında yer alacağından emin misiniz?

Piksstone dekoratif taşları, inşaat sektörünün vazgeçilmezi haline gelmiştir. 2021 yılında bir çok ünlü eğlence merkezleri, zincir restaurantlar, mobilya firmaları ile çalıştık. Geçtiğimiz yıl ortalama 221 adet villa proojesinde yer almışız. Bodrum, Sapanca, İstanbul, Ankara, Adana, Kahramanmaraş, Konya, İzmir ve bir çok ilde projelerinde Piksstone tercih ettikleri için teşekkür ederim.

En çok doğal taşları dekorasyon amaçlı hangi ülkeler tercih ediyor? Biz bu alanda kaçıncıyız?

Genelde Piks Stone dekoratif taşları tercih eden ülkeler; Avrupa ve Arap ülkeleri oluyor. Şimdiye kadar Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Moldovya, Norveç, İsveç, Libya, Mısır, Filistin, İsrail, Irak, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, Kuveyt, Fas ve Cezayir vb. Ülkelere ihracatımız olmuştur. Türkiye'nin dekoratif taş üretiminde bana göre kesinlikle 1. sırada olduğunu düşünüyorum. Bu sektörde Türkiye'de başarılı rakiplerimiz var.

Başka sektörlerde çalışmalarınız var mıdır?

Aynı zamanda kurumsal mimarlık firmasıyız. Markamız EVVİLLA MİMARLIK bir çok mağaza projesinde kendisinden söz ettirmiştir. Örneğin Zorlu Holdinge ait bir çok Vestel Mağaza tadilatları tarafımızca yapılmıştır ve hali hazırda 10 şubesinin de inşaatı devam etmektedir. Her yerde olduğumuz gibi duvarlarında Piks Stone dekoratif tuğlalarını tercih ettiği iin Zorlu Holding'e teşekkür ederiz.